ייעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני לעסקים קטנים

ייעוץ ארגוני הוא לא נחלת החברות הגדולות. ברור שלעסקים כמו אינטל, מייקרוסופט ואפילו מקדונלדס יהיה מבנה ארגוני, נהלים, מדיניות אבל מה לגבי העסקים הקטנים?

בכל עסק קטן כגדול חייב להיות ארגון

מהו בעצם אותו ארגון?
ארגון בנוי מיחידים וכדי לארגן את היחידים בצורה יצרנית ויעילה יש לדעת את הכלים הבסיסים ביותר בארגון.

הטעות הנפוצה ביותר

הטעות הנפוצה ביותר היא שבעלי עסקים קטנים חושבים שייעוץ ארגוני נועד רק לעסקים גדולים, המצחיק הוא שדווקא הם שצריכים יותר מהעסקים הגדולים ייעוץ ארגוני, תשאלו כל בעל עסק קטן מצליח מה שלומו ואיך הולך וב – 90% מהפעמים תשמעו “מדהים אבל אני קורס”, “אני ממש עמוס”, “אין לי זמן”, תשאלו בעל עסק קטן מתי פעם אחרונה הוא יצא לחופש של יותר מיומיים (אם בכלל).

תשאלו את אותם מנהלים מה הם צריכים כדי לצמוח והם יענו לכם עוד כסף ועוד לקוחות ובכן זה נכון אבל לרוב זו לא הבעיה, עסק הוא מכונה שאם היא עובדת ביעילות היא אמורה לייצר אנרגיה עודפת מכמות האנרגיה שהושקעה בה. לכן אם היום אותו בעל עסק משקיע הרבה אנרגיה ולא מרוויח מספיק כסף סביר להניח שגם אם יגדיל את כמות העבודה, הלקוחות והעובדים סביר להניח שגם אז ירוויח אותו דבר או אפילו פחות.

השאלה שכל בעל עסק צריך לשאול את עצמו

השאלה שכל בעל עסק צריך לשאול את עצמו היא האם במידה והוא מפסיק להגיע לעסק וממנה במקומו עובד אחד או יותר שיבצעו את כל המטלות שהוא מבצע ביום יום האם לאחר תשלום המשכורות תישאר לו הכנסה מספקת, אם התשובה היא שלא נשארת לו הכנסה מספקת ובכן הוא יצר לעצמו מקום עבודה ולא עסק.

למנהל עמוס, למנהל שחסר זמן, למנהל שלא מספיק יש רק בעיה אחת וזו בעיה של ארגון.

הכותב הנו: אלעד הדר, מנכ”ל חב’ Success ייעוץ וליווי עסקי. המאמר נכתב בלשון זכר אך מכוון לשני המינים.

מה זה ייעוץ ארגוני?

ייעוץ ארגוני הינו בעצם שם כולל לכל מיני סוגים של עיסוקים, כמו למשל – יעוץ תהליכי למחלקות משאבי אנוש, מחקר והערכת עובדים, יעוץ ניהולי, סקרי עמדות לעובדים, וסדנאות לעובדים או למנהלים, וכיוצא בזאת. הייעוץ הארגוני הינו שם כולל למטריית עיסוקים נרחבת, אשר בה אפשר למצוא יעוץ תהליכי למחלקות אייץ' אר, מחקר והערכת עובדים, יעוץ ניהולי במנעד רב של נושאים, לרבות – מנטורינג, מתן משוב, בניית צוות וכיוצא בזה, סקרי עמדות לעובדים, סדנאות בנושאים שונים לעובדים או למנהלים.

אינפורמציה חשובה אודות ייעוץ ארגוני

בתחום זה האופי של הפרויקטים עשוי להשתנות על פי המצב או על פי הדרישות שלכם. באופן זה, לצורך ההמחשה, הנכם עשויים להיות מועסקים כמנהלי מכירות, בעוד היועץ הארגוני יהיה אחראי על מתן משובים לאנשי המכירות והמטרה, כמובן, להגדיל אותן. יועץ חיצוני עובד מול מייצגי בית העסק, שבדרך כלל חברים בהנהלה הבכירה, ותפקידו מוגדר בהתאם לצורך – כגון – אימון או ליווי מנהל מסוים, הטמעת תהליכי הפקות לקחים – ארגון לומד, וכיוצא בזה . על מנת שתוכלו לקבל ייעוץ ארגוני איכותי, פנו עוד היום לאלעד אדר, אשר הינו מכהן בתפקיד של מנכ"ל חברת הייעוץ הכי גדולה במדינת ישראל. נציגי החברה שלו ידאגו לדווח למנהלים של מחלקת אייץ' אר וליתר מנהלי המחלקות.

כיצד אפשר להתחיל לעבוד בתחום של ייעוץ ארגוני?

לפעמים, והדבר די נדיר, שבני אדם יצליחו למצוא משרה בהתחלת דרכם בתחום של ייעוץ ארגוני, אבל קיים מספר מועט של משרות כאלו בחברות יעוץ, לפעמים מדובר אודות משרות בעלות אופי אדמיניסטרטיבי, ואז אפשר לבצע סינרגיה בחברת יעוץ ולהתקדם לפרויקטים ולייעוץ ארגוני הלכה למעשה. חלק מן היועצים הארגוניים משתלבים בתחומי המחקר וההערכה ועובדים בחברות מחקר במנעד רב של תחומים, ולפעמים משתמשים יותר בכישוריהם מהתחומים של סטטיסטיקה. 

המון בני אדם מגיעים לתחום של ייעוץ ארגוני מן ענף משאבי האנוש וגיוס העובדים. בענף הגיוס עובדים ניתן למצוא הרבה משרות למתחילים, והמון בני אדם מתחילים מתפקידים כאלה, על מנת שיוכלו להיכנס לעולם משאבי האנוש ואחר כך להשתלב בתפקידי פיתוח ארגוני. מי שעוסק בתחום זה כיועץ ארגוני עצמאי, עשוי להתחיל את עבודת הייעוץ מהיום הראשון לעבודתו.

מה הן המגרעות של ייעוץ ארגוני?

דרישת המקצוע של ייעוץ ארגוני הינה נמוכה ביותר. בנוסף לכך, אין בכל זמן ניתן לראות תוצאות, אף מפאת מיזמים שמוגבלים בזמן ואף מפאת מעורבות רבה של יתר הגורמים בשרשרת. מדובר אף בעבודה שמלאה בעומס ובשל כך אין היא מתאימה לכל בני האדם.

מה הן המעלות של ייעוץ ארגוני?

כאשר מדברים על המקצוע של ייעוץ ארגוני, כי אז יש להבין שלמקצוע זה קיים מנעד רב, שבו כל מיני פעולות במקביל עם מפגש עם כל מיני בני אדם . זאת ועוד, מדובר אודות מקצוע שבו עובדיו מעידים על שביעות רצון גבוהה ושיעור שחיקה מועט ביותר.

הצטרפו עכשיו להצלחה

חברת Success ייעוץ עסקי המובילה בישראל והצוות המנצח שלנו דואגים למכירות, לשיווק, גיוס העובדים, הכשרה, פיננסים, ארגון, לידים וכל מה שצריך כדי להגדיל עסקים בצורה יוצאת דופן. 

די להיות היחיד שדואג לעסק שלך?

בחנו בחינם את העסק Online
באים לפה הרבה?
השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית ללא עלות