ייעוץ עסקי לחברות

מדוע אנשים הולכים ליועצים? מה הטעם ביועצים, במנטורים, באנשי עצה?

נדמה לנו, שהטעם הוא בהכוונה, בפרספקטיבה הגבוהה – ביכולת לראות "מחוץ לקופסא". זו אינה קלישאה, זו אינה אמרת כנף. נדמה שלרבים מאיתנו יש קופסא. זו קופסא שמורכבת מהרגלי חשיבה, מזיכרונות, פרשנויות – איך אנחנו בוחרים לראות את העולם, שוב ושוב, רגע אחר רגע – כך שאם לא מתרחש איזה שוק שחותך כדרך התבניות החוזרות והנשנות – נדמה שהן יחזרו על עצמן. ובלי מודעות, אנחנו יכולים להתנהג בצורה קופסאתית. על כן, יועץ עסקי לעסקים יכול לראות מעבר לתבניות. מדוע זה כך? ובכן, אם הוא נמצא איפה שהוא נמצא – סביר שיש לו קופסא אחרת מאשר הקופסא שיש למי שבא להתייעץ עימו. כל קופסא של מחשבות מאפשרות מערכת אמונות אחרת, מחשבות אחרות ועל פי כן גם פעולות אחרות.

אם ליועץ העסקי יש הצלחות מסוימות, שנשענות על פעולות והבנות שקיבל בעבר – סביר להניח שניתן ללמוד ממנו, ולקצר את המעגל הפנימי של אותן מחשבות מוכרות – כדי לקבל חדשות, מהיועץ העסקי, שיניב מניסיונו באשר לאתגר שאנחנו רוצים לפתור. למעשה, אם אנחנו רוצים לקחת את הצעד הבא – כנראה יוטב אם נקבל הדרכה והכוונה מאדם שביקר במקום לפנינו. אם יש שאיפות, ורוצים לעשות את הדרך – מדריכים שהלכו אותה לפנינו, יכולים להיות נכס נהדר בדרכנו.

איכותן של תכניות פעולה

איך יודעים מהי הדרך הנכונה? מהם הצעדים הראויים להגשמת שאיפותינו? ובכן, ייעוץ וליווי עסקי זה מסוג השירותים שיכול להציב יועץ עסקי לצידנו, בזמן שאנחנו עושים את הדרך – כדי למפות את הצורך המקצועי של העסק, עבור יזמים שרוצים להקים עסק, בעלי עסקים קטנים ובינוניים שמעוניינים לגדול ולהתפתח בתחומים שונים, לעסקים שנמצאים בתהליכי הבראה ו/או פיתוח עסקי, לחברות שמעוניינות להתרחב לשווקים חדשים וכיוצא בזה. מיפוי הצרכים המקצועיים – יכול לפתע להרכיב תכנית פעולה, כזו שיכולה להציב אותנו מול תחזיות ותצפיות שיכולות לנבא לנו באופן דיי ממש, אפשרי וסביר – מה תהיה ההכנסה החודשית בסוף החודש, כמה כסף יהיה זמין חודש הבאו אף ברבעון הבא – ובאופן כללי, לצמצם המון חוסר וודאיות, כי אפשר להכין תכנית שתקרין הלאה, כמו גם ללמוד כיצד ליישם אותה באופן היעיל והנוח ביותר.

ייעוץ עסקי לחברות

יש אנשים שמניחים שהם לא צריכים ייעוץ עסקי לחברות, כי יש להם תמיכה בדמות של אנשי מקצוע אחרים – כמו רואי חשבון. רואי חשבון, אינם יועצים עסקיים, הם לא מלווים בתהליך ייעוץ עסקי – אף על פי שאולי הם מבינים בעסקים כהוגן, וראו מיני ומיני עסקים במהלך שנות ניסיונם. אך יש דבר אחד לציין כאן – רואה החשבון מתווך בין העסק לבין רשויות המס, כמו גם מנהל את תחום המשכורות של עובדי העסק. הוא לא אמור לתת טיפים בהתנהלות עסקית. הוא יכול לדעת בדיעבד מה קרה ואם זה היה נכון. הוא לא אמור לדעת מה קורה בכל רגע ולייעץ איך להתכוונן לעתיד – אלא אם כן הוא ממש רוצה ורואה לנכון. לא סביר שהוא יושב עם המנכ"ל בפגישה שבועית כדי לשקף את מצב העסק, להראות את מצב תזרים המזומנים, כיצד מתפלגות ההוצאות וכן הלאה. במיוחד אם מדובר בעסק קטן.

על כן, מתבקש דרך לגשת לנתונים הללו, לדעת מה קורה, מה לעשות מכאן – לקבל תמונת מצב וכלים איכותיים כדי להמשיך מתוכה לכדי יישום מיטיב שיוביל לתוצאות חזקות עבור בית העסק. וזו המטרה של ייעוץ עסקי לחברות.

ייעוץ עסקי או ליווי עסקי?

יש למעשה שתי מתכונות של ייעוץ עסקי לעסקים – מתכונת של ייעוץ, שהיא כאמור – שירות ייעוצי על בסיס יעד, מוקד ו/או מטרה. אם זה להתרחב לשווקים חדשים, אם זה להתרחב בתחומים מסוימים, אם זה לפתוח עסק. יש נקודת יעד מסוימת שהיא במוקד העניין – וייעוץ עסקי במקרה זה הוא זה שמכוון לקראתה. ייתכן שהפגישות נקבעו מראש, ובית העסק מקבל שיעורי בית על בסיס האבחנות של היועץ – והעבודה ממשיכה עד שהמטרה הושלמה. מדובר כאן על מעין ייעוץ ממוקד לעסקים

בעוד המתכונת השנייה, היא של ליווי עסקי – אשר אין בהכרח מטרה מוגדרת מראש, אלא ליווי העסק "בחיי היומיום" שלו, כך שמתרחשת, באופן אופטימלי, אופטימיזציה לפעילות העסק על בסיס קבוע – כך שהוא למעשה נע ומתקדם בדרכו באופן היעיל והממוקד ביותר, בהתאם למטרות שהציב לעצמו – באופן יציב, יעיל ומוכשר יותר, לאור ההכוונה מאותו ליווי עסקי. על כן, ייעוץ עסקי לחברות הוא זה שמאפשר לעסקים לעשות את הדרך תוך הכוונה שעוזרת להם לדעת כיצד לפנות, כמה להתקדם, באיזה קצב ואילו החלטות הן הנבונות יותר ברגע נתון, תוך שיותר ברור מה באמת קורה בזירה הפנימית של החברה.

הצטרפו עכשיו להצלחה

חברת Success ייעוץ עסקי המובילה בישראל והצוות המנצח שלנו דואגים למכירות, לשיווק, גיוס העובדים, הכשרה, פיננסים, ארגון, לידים וכל מה שצריך כדי להגדיל עסקים בצורה יוצאת דופן. 

די להיות היחיד שדואג לעסק שלך?

בחנו בחינם את העסק Online
באים לפה הרבה?
השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית ללא עלות