ייעוץ כלכלי

תוכן עניינים
ייעוץ כלכלי (1)

מה זה ייעוץ כלכלי? ובכן, שם המושג חושף ומבטא את מהות העניין. מדובר בגוף מסוים ששואף לקבל הכוונה בתחום הכלכלי, מגוף אחר. הייעוץ הכלכלי מאפשר לקבל הכוונה בנוגע לעניינים כלכליים, פיננסיים – בין אם זה אומר משפחה שרוצה לכלכל את הוצאותיה כך שהיא חיה ברמת החיים הרצויה והמיטיבה עימה ביותר, בעוד שהיא מצמצת את הוצאותיה ומצליחה לטפח בנק הכנסות והשקעות ובין אם מדובר בעסק וחברה לכל דבר, שרוצים לדעת מה לעשות עם הכספים שלהם, איך נכון להשקיע ואיך נכון להתנהל כלכלית מבחינת ההוצאות הרצויות והמצויות מבחינתן.

מה היתרונות בייעוץ כלכלי לעסקים ולחברות?

ייעוץ כלכלי יכול לאפשר לעסק לתכנן קדימה – לראות מה הם הצרכים של העסק, מה הוא צריך להפיק, מה הוא צריך לייצר – כמה זה אמור לעלות, מה הן העלויות הצפויות, כמה כסף באמת צריך – ובכך לאפשר מידה ברורה של הוצאות שיש להישאר בטווח שלהן כדי לתמוך בבריאות העסק, כמו גם לדעת להיערך נכון להוצאות עתידיות דרך שימוש בהתקנת חסכונות ואפיקי השקעה שיכולים לשמש את החברה במהלכיה העתידיים. יש שיגידו שייעוץ כלכלי יכול לעזור לחברה להתכונן לתקופות בהן נכנס פחות כסף, על ידי כך שהיא משתמשת בתקופות בהם נכנס יותר כסף – כדי להעלות את המידה בה היא למעשה רווחית, בין אם מדובר דרך הקטנת הוצאות, או הגדלת השקעות אינטליגנטיות – יש מידה מסוימת של הכנה חכמה לקראת תקופות בהן פשוט נכנס פחות כסף, באופן לגיטימי וסביר בהחלט. 

כך שאם למעשה יש תקופה שכזו, בה נכנס פחות כסף לעסק – העסק מוכן לחוות את זה – יש מספיק משאבים כספיים שכבר מחכים באפיקי השקעה, באוצרות שבבנק ובשלל מקומות אחרים רלוונטיים – כדי לדעת שהחברה יכולה להסתדר עם זה בקלות. וזה חלק מהקסם של ייעוץ כלכלי לחברות.

למעשה, סיבה נוספת לקבל ייעוץ כלכלי – היא כאשר העסקים באמת פורחים. כאשר נכנס הרבה כסף. כאשר יש תחושה שהשלב הבא בהתפתחות העסקית – ממש כאן, ממש זמין – ממש אפשרי. זה יכול להצביע על האפשרות שיש כאן מקום לייעוץ עסקי. כיוון שייעוץ עסקי לעסקים לא נועד, באמת, רק לעסקים שרוצים לעשות משהו לגבי תזרים מזומנים שלילי – אלא לעסקים שרוצים לחוות פיתוח עסקי, שרוצים להגדיל את הדברים החכמים שהם עושים עם הכסף שלהם – שרוצים למנף אותו כדי להגיע רחוק יותר.

מה ייעוץ כלכלי מאפשר?

על פי כן – איך נכון להשתמש בכסף, כדי לנוע בתנועה של צמיחה עסקית? האם נכון לקחת הלוואה? האם נכון וניתן לקחת הלוואה בערבות המדינה? האם ניתן ואף חכם להכניס שותף ו/או משקיע? האם נכון ומדויק לפתוח סניפים לעסק, או להחליף מיקום? האם להעסיק עוד עובדים? ייעוץ כלכלי לעסקים ולחברות בהחלט יכול לסייע בהבנת תמונת המצב הנוכחית, כמו גם תמונת המצב האידיאלית שאפשר לשאוף אליה – כדי לדעת מה הם המשאבים הנכונים והחשובים שכדאי לבנות אליהם, כמו גם איך לעשות זאת בצורה האינטליגנטית ואף היעילה ביותר שניתן, מנקודת מבטו של היועץ העסקי. כאשר, המטרה היא לצייר מספר אפיקי פעולה, אשר כל אחד מהם מביא אפשרות ותכנית פעולה אחרת לכדי הגדלת ההתפתחות העסקית של החברה, כך שיש לה יכולת לפעול אף יותר בעולם העסקי.

מיפוי המצב הנוכחי של העסק מבחינה פיננסית.

ייעוץ עסקי כלכלי למעשה מאפשר את מיפוי המצב הנוכחי של העסק מבחינה פיננסית. מה זה אומר? בעקרון, יועץ כלכלי לעסקים וחברות יכול לבחור לעבור על הדוחות הכלכליים של העסק. מה התרחש בו? מה המצב מבחינה פיננסית? את הדוחות הללו בוחנים, מזהים אזורים בהם ניתן להעלות ולהעצים את מידת הרווחיות ומסיקים מסקנות אינטליגנטיות בהתאם. מעבר לכך, ניתן להשוות את ביצועי העסק מול אלו של המתחרים – כדי לראות אם יש מקומות בהירים שניתן לחוות בהם שיפור – ובכך גם להגביר את הפעילות העסקית, כמו גם את התשואה על הפעילות הזו. מעבר לכך שזה יכול לתרום למידת ההתרחבות העסקית, זה יכול לתרום למידת ההיכרות של בעל העסק, עם הדוחות השונים שמרכיבים את תמונת המצב הפיננסית של העסק שלו – מה המטרה שלהם, מה הסיפור שלהם – איך להבין את תמונת הרווח באופן כללי, וגם באופן יחסי למה שנפוץ וסטנדרטי בענף הספציפי – כמו גם אפשרויות שונות שאפשר לגלות בעניין עלויות ספקים, תמחור וכן הלאה.

על כן, ייעוץ כלכלי לעסקים וחברות יכול בהחלט לחשוף אפיקי גדילה חדשים או לפחות לתקן אפיקי גדילה ישנים. כמו גם להטיל בהירות על המצב הכלכלי ואפשרויות חדשות לצמיחה בהן.

Picture of אלעד הדר - מנכ"ל חברת Success
אלעד הדר - מנכ"ל חברת Success

אלעד הדר מנכ"ל חברת Success ייעוץ עסקי מתמחה בליווי וייעוץ עסקי ומחולקת למספר אגפים בתחומים שונים, להלן פירוט המחלקות השונות: ייעוץ עסקי, ייעוץ פיננסי, ייעוץ שיווקי וייעוץ ארגוני. לפרטים נוספים אתם מוזמנים לצור איתנו קשר.

הצטרפו עכשיו להצלחה

חברת Success ייעוץ עסקי המובילה בישראל והצוות המנצח שלנו דואגים למכירות, לשיווק, גיוס העובדים, הכשרה, פיננסים, ארגון, לידים וכל מה שצריך כדי להגדיל עסקים בצורה יוצאת דופן. 

די להיות היחיד שדואג לעסק שלך?

בחנו בחינם את העסק Online
באים לפה הרבה?
השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית ללא עלות