User-agent: GPTBot Disallow: /

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

מי צריך ייעוץ לעסקים קטנים?

ראשית כל, מי שדורש לקבל אותו. שנית כל, בעלי עסקים קטנים. מה הסיבה של הנזכרים לעיל רצות ואף לדרוש ייעוץ עסקי לעסקים קטנים? ובכן, זה יכול להיות מתוך מספר סיבות. סיבה אחת, היא היעדר צמיחה ואף דכדוך של העסק. סיבה שנייה, היא דווקא רצון בצמיחה – גם אם המצב הוא מדהים, בזה הרגע. למעשה, אם העסקים פורחים, ייתכן שזה האוכל שמעורר את התיאבון – לעוד אוכל. שזה בסדר גמור, הצלחה גוררת הצלחה – אין חדש תחת השמש.

אם כן, מה יכול לתרום יועץ עסקי לעסקים קטנים?

יש למעשה שלושה שלבים שאפשר לדבר עליהם ולהחשיב אותם כרלוונטיים, כשזה נוגע לפעולת ייעוץ בכלל ולייעוץ וליווי עסקי בפרט. מה הם השלבים הללו? נסקור אותם בהמשך. כאשר הכוונה היא כמובן להכווין את בעל העסק לכיוונים חדשים של צמיחה והתרחבות, מתוך כך שהוא מזהה מה המצב כעת, מה המצב הרצוי והאידיאלי מבחינתו ומה יאפשר לו למעשה להתקדם למקום בו הוא רוצה להיות. הרי זה נהדר.

מה הוא השלב הראשון שיש להתייחס אליו בתחום של ייעוץ עסקי לעסקים קטנים?

השלב הראשון הוא שלב האבחון. הרי זה הגיוני – כדי לדעת לאן הולכים, כדאי לדעת מהיכן באים. ולו כדי להתכונן לדרך. על כן, השלוב הראשון הוא שלב האבחון, שניתן לחשוב עליו גם כשלב המיפוי של מה שמתרחש כעת. ממפים את מה שמתרחש בעסק, מן ההיבט הפיננסי: מה שלום העסק מבחינה פיננסית? מסתכלים על דוחות כלכליים של העסק, בוחנים אותם תחת עיניים יודעות – רואים היכן יש רווחיות, היכן ניתן לשפר ואיפה הן ההזדמנויות להתרחבות כאן. נוסף על כך, הדוחות הכלכליים, כחלק ממיפוי המצב העסקי של העסק – יכולים לחשוף את ביצועי העסק, גם בהשוואה לביצועי עסקים אחרים בענף – כך שאפשר לדעת מהו הסטנדרט, או תמונת המצב הסטנדרטית בענף ולזהות מה טיב ביצועי העסק, לפחות לאותה תקופת זמן בו בוחנים את הדוחות הכלכליים. אמנם, גודלו של העסק לא מעיד על מידת המיומנות שלו בצמיחה עסקית וניצול הזדמנויות – אך יש עסקים קטנים שהם למעשה עסקים חדשים, ולפיכך ייתכן שהם לא יודעים שהשמיים הם הגבול ו/או איך שואפים לשם. ייעוץ עסקי לעסקים קטנים יכול למעשה לפתוח את המחשבה שלהם לכדי אפשרויות והזדמנויות חדשות שהם טרם שקלו, לאור כך שהם יכולים להיות יחסית חדשים בתחום.

שלב האבחון מסייע להכיר את הדוחות הכלכליים שבעסק, אלו שעוזרים לתת תמונת מצב – כך שגם ללא עזרת היועץ, בעל העסק יישאר עם היכולת להמשיך ולקרוא ולעשות שכל, מה שנקרא – מהדוחות הכלכליים שברשותו. כמו גם להבין, מה עומד לפניו בגזרת עלויות הספקים, התמחור וכן הלאה.

השלב השני בייעוץ עסקי לעסקים קטנים הוא שלב הבנייה

שכן שלב הבנייה הוא זה שבונים בו תכנית. לאחר שהבנו מה המצב – נבין מה יקרה בהמשך, מה נרצה שיקרה. זהו שלב בניית התכנית, בו מגדירים צעדים רלוונטיים, הרמוניים ואינטליגנטיים להמשך המסע – על בסיס העבודה של השלב הקודם, כפי שהתקבל, כלומר, על בסיס מתווה הדרך כפי שהורכב לנכון במסגרת מיפוי המצב הקיים. הצעדים הבאים יכולים לכוון את הדרך החל מרווח לרווח גדול יותר, ואף מהפסד לכדי רווח ניכר. כמו גם, לעלות לשלבים מתקדמים יותר – של צמיחה, הגדלת רווחיות, התרחבות לשווקים חדשים – וכן הלאה. תכנית הבנייה יכולה להיות מאוד מדוקדקת, מחולקת לתקופות זמן ומכילה הנחיות לפעולה. מדובר לעתים מסוימות  – על אימון עסקי שיכול לאתגר את הסטטוס קוו.

לבסוף, מגיע שלב היישום

בו מתחילים לקחת פעולה, על בסיס ההנחיות לפעולה, שבתכנית שבנינו בשלב השני של הייעוץ העסקי לעסקים קטנים. כך שניתן לראות שדברים זזים, נעים ואף לראות תוצאות מסוימות – בדרך ליעד ולמטרה שקיוונו לפגוש מלכתחילה. כאן ניתן לראות – האם יש ביצוע מוצלח של ההנחיות שהיו עד תאורטיות? אם כן, נהדר. אם לא – מה הפער? מדוע זה לא מתרחש ולא מצליח? האם יש דבר מה לעשות כדי לאפשר לזה להצליח או שצריך לחזור ללוח השרטוטים? זה מסוג הדברים שעזרה של אדם שמציע ייעוץ וליווי עסקי יכולה להיות בהחלט בעלת ערך, שכן אפשר לקבל שיקוף בנוגע לדברים שעובדים או שלא, כמו גם לקבל הצעות לפתרונם – כמו גם להעלות בעיות אל מול אדם שיכול מאוד להיות שיודע כיצד לפתור אותן. על פי כן, זוהי מהותו של הייעוץ העסקי לעסקים קטנים, כפי שהבאנו בכתבה זו. תודה על קריאתך.

המומחיות של חברת Success ייעוץ עסקי

אנחנו בוררים את הלקוחות שלנו בקפידה, שכן אנחנו מחויבים לתוצאות ולמעשה שותפים ברווחי ההצלחה, לכן לא כל אחד מתאים לנו. עבור הלקוחות הנבחרים אנחנו בונים תוכנית שעוסקת בתיקון הנקודות החלשות בעסק, שזקוקות לשיפור. אנחנו לא רק מדברים אלא עושים, עובדים בפועל על יישום התוכנית עם בעל העסק. לנו בחברה יש ניסיון רב שנים ומוכח, הצלחה עם 35 אלף חברות בארץ ובעולם, והדבר מדבר בעד עצמו.  

אצלנו לא רק מדברים אלא גם עושים. מוזמנים אלינו לפגישת ייעוץ ראשונה – במתנה!

נשמח לפגוש אתכם ולהכיר את העסק שלכם, כדי לבחון את האפשרות של ייעוץ עסקי עבורכם. בואו להיות השותפים שלנו להצלחה שלכם. 

לייעוץ מקצועי השאירו פרטים:

טיפים בנושא ייעוץ עסקי לעסקים קטנים:

טיפים מספר 1

לבחור חברה גדולה שהוכיחה את עצמה.

אל תסמכו על יועצים שבעצמם לא חוו את ההצלחה העסקית הגדולה שלהם.

טיפים מספר 2

לסמוך על היועץ שלנו

לבצע את מה שיוחלט כפעולה שמקדמת את הצלחת העסק.

טיפים מספר 3

לרצות לקבל עזרה, לשאוף להשתפר ולהגיע לגדולות.

תתייעצו עם הסביבה, ואם אתם לא מגיעים להחלטה תבקשו עזרה.

טיפים מספר 4

לנצל היטב את הידע ואת הניסיון של היועץ העסקי.

היישום של התוכנית העסקית מבטיח את השיפור ואת ההצלחה.

שאלות תשובות בנושא ייעוץ עסקי:

כדי להתחיל את העסק ברגל ימין, עם כמה שפחות טעויות ועם חיסכון כספי ניכר, בזכות כך שהיועץ המנוסה ימנע מבעל העסק להוציא כספים מיותרים.עבור עסק שאינו נחשב לחדש, זוהי הזדמנות מצוינת לשפר, לדייק ולעלות מדרגה.

לא רק חשוב, ממש חובה!! כ-70 אחוזים מהעסקים שנפתחים כל שנה נסגרים תוך כחמש שנים, ומשאירים אחריהם בעלי עסקים פושטי רגל וספקים רבים שלא זכו לקבל את כספם על לא עוול בכפם אלא בעיקר משום שהלקוחות שלהם לא ידעו לנהל נכון את העסק שלהם. ניתן למנוע זאת באמצעות תהליך הייעוץ העסקי. 

הייעוץ העסקי כולל גם את ההיבט הכלכלי. כאשר ישנה בעייתיות בתחום הכלכלי בעסק, ניתן להתמקד בתחום זה באמצעות לקיחת ייעוץ כלכלי ממוקד.

תוכנית עסקית היא כמו לבנה בייסוד של הבניין – שהוא העסק שלכם. כדאי מאוד לבנות תוכנית עסקית עוד בטרם פתחתם את העסק, כדי לפתוח אותו ברגל ימין ועם כמה שפחות טעויות. תוכנית עסקית מיועדת לבעל העסק עצמו, כדי שיידע את התמונה הכוללת ואת האפשרויות העומדות בפניו.

תוכנית עסקית חשובה מאוד כאשר זקוקים ללקיחת הלוואה פרטית מבנק או הלוואה בערבית המדינה או מקרן תמיכה מוסדית.

אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ ראשונה - ללא עלות 🙂

כחלק מעבודתנו בשנים האחרונת אנו מבינים שצריך לתת כדי לקבל אז אנחנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ ראשונה במשרדי החברה, אנו נכוון אתכם מה צריך לעשות והאם כדאי לכם…

לפגישת ייעוץ השאירו פרטים

הצטרפו עכשיו להצלחה

חברת Success ייעוץ עסקי המובילה בישראל והצוות המנצח שלנו דואגים למכירות, לשיווק, גיוס העובדים, הכשרה, פיננסים, ארגון, לידים וכל מה שצריך כדי להגדיל עסקים בצורה יוצאת דופן. 

די להיות היחיד שדואג לעסק שלך?

בחנו בחינם את העסק Online
באים לפה הרבה?
השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית ללא עלות