תזרים

מהו תזרים מזומנים?

על השאלה –  מהו תזרים מזומנים? נשיב כי תזרים מזומנים מהווה מונח מהתחום של הנהלת חשבונות, אשר מתייחס לסך כל ההוצאות וההכנסות שאירעו בחברה, במשך תקופה כל שהיא, לרוב בת חודש או שנה. דוח תזרים מזומנים מהווה חלק מן הדוחות החשבונאיים אשר מציגים את המצב הכלכלי של החברה והינם משמעותיים באופן ניכר לכל חברה קטנה או בינונית, כמו למשל – עוסק פטור או עצמאי יחיד.  תזרים מזומנים מהווה את תנועת כספים, אשר מייצגת סדרה של תשלומים ותקבולים במזומנים, אשר כרוכה בפעילות של ישות עסקית, במיזם או בעסקה. 

החישוב הנ"ל מפרט את הסכומים והזמנים של כל תשלום וכל תקבול במהלך תקופת זמן מוגדרת. תזרים מזומנים, לעומת סיכום הכנסות והוצאות, לא מכיל בתוכו הוצאות זקופות, כי אם מכיל בתוכו הוצאות הלכה למעשה. חישוב מזומנים מבוצע באמצעות חישוב של הרווחים נטו למועד כל שהוא, בתוספת כל סכום שנרשם כהוצאה, אבל אין הוצא בפועל.

למה התכוון המשורר בביטוי של ניהול תזרים מזומנים ?

ניהול תזרים מזומנים עשוי להעניק לכם מידע בעל ערך רב אודות המצב של החברה שלכם, בעוד שדוחות אחרים אינם יכולים לתת לכם. באופן הזה, לצורך העניין, בדיקה של רווחיות החברה יכולה לשקף לכם כי החברה שלכם מהווה אפיק רווחי, אבל במידה והינה צוברת מלאי, יהיו לה הרבה חשבונות לפירעון או שהינה מגדיל את כמות הרכוש הקבוע שלה באופן ניכר, שמא מדובר אודות בעיות תזרים של החברה. על מנת שתוכלו לגלות יותר בקיאות בתחום הזה, פנו עוד היום לאלעד אדר, אשר מהווה מנכ"ל בפועל של חברת הייעוץ העסקית המובילה בתחומה במדינת ישראל.

מה היא המשמעות של דוח תזרים מזומנים?

ההתמודדות עם ניהול תזרים מזומנים בעייתית לחברות בתחילת הקמתן, בשל כך כי מדובר אודות זמן שכרוך בהרבה הוצאות וכי הכספים פשוט נעלמים במהרה מן העיניים שלכם, לרוב מבלי שנכנס כסף ממכירות. רוב החברות מסתמכות בעת הזאת על לקיחת הלוואות, אשראי או יתרה של פתיחה, שממנה התחילו את החברה, על מנת לעזור לה להניע. אך בלי תכנון מושכל של תזרים מזומנים, על ידי דוח תזרים מזומנים ובלי בניית תכנית עסקית של העסק שלכם, אשר אמונה לוודא כי היקף ההוצאות מניח את הדעת, החברה שלכם עשויה להיקלע לקשיים של תזרים מזומנים ולסחרור הלוואות במהרה. אך בהמון חברות אקטיביות ניתן למצוא בעיה של תזרים מזומנים קשה, אשר תפריע לחברה להתנהל נכון. 

ייעוץ עסקי כלכלי עשוי לעזור לחברה להיפתר ולשחרר אותה מהסבך של ההלוואות והחובות אליהם היא נקלעה. לדוח תזרים מזומנים לא קיימות השלכות רבות על תכנון המס, בשל כך שהינו  מתייחס בפרט לדוחות רווח והפסד, אשר עשויים להציג תמונה אחרת, כגון – בעקבות תשלומים דחויים בתנאים של שוטף פלוס. 

הצטרפו עכשיו להצלחה

חברת Success ייעוץ עסקי המובילה בישראל והצוות המנצח שלנו דואגים למכירות, לשיווק, גיוס העובדים, הכשרה, פיננסים, ארגון, לידים וכל מה שצריך כדי להגדיל עסקים בצורה יוצאת דופן. 

די להיות היחיד שדואג לעסק שלך?

בחנו בחינם את העסק Online
באים לפה הרבה?
השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית ללא עלות