ייעוץ עסקי לקבלן שיפוצים

תוכן עניינים
contractor-1080589_640

מה הטעם בייעוץ עסקי לקבלן שיפוצים?

ענף הקבלנות התפתח מאוד בעשורים האחרונים – כחלק מהתפתחויות טכנולוגיות, ומכך שליותר ויותר אנשים יש יותר כסף – שכן המשק צומח, על כן יש דרישה ליותר בתים פרטיים – מעבר לכך שתוחלת החיים עולה, על כן יש פשוט יותר בני אדם לאכלס. אם כן – יש יותר מקרי קבלנות לבצע. הרבה מהדירות הן דירות שלמעשה דורשות שיפוץ טרם יתאפשר לעבור לגור בהן, וחלק מהדירות פשוט מצריכות קבלן שיפוצים שישדרג אותן. על כן, בכל מקרה, יש דרישה רבה לשיפוצים בהמון מן המקרים, על כן קבלן שיפוצים יכול למצוא את עצמו עובד המון שעות – ומרוויח כמובן כספים רבים. אלא שלהרוויח כספים רבים, לא אומר שמדובר בעסק שמתנהל נכון מבחינה כלכלית ופיננסית. ייתכן שקבלן שיפוצים לא יעצור רגע כדי להבין איך נכון להתנהל פיננסית, פשוט כי נדמה שככל שעובדים יותר – מכניסים יותר כסף, והכל טוב. אך מה קורה כאשר רוצים להוציא יותר כסף? מה קורה כאשר רוצים להוציא כסף על שיווק? על עובדים חדשים? על עלויות תפעול חדשות? לשדרג אי אילו מכשירים?

 

איך מגלים הזדמנויות עסקיות חדשות?

או פשוט רוצים לנצל הזדמנויות עסקיות חדשות? אלו הם מצבים שמצריכים מבט רלוונטי בדוח תזרים המזומנים – שזה מושג שלמעשה מצביע על האפשרות לדעת כמה כסף זמין לעסק, לאור ההתחייבויות הכספיות הקודמות וההכנסות הכספיות הצפויות. קבלן שיפוצים שמקבל ייעוץ עסקי יכול בהחלט לדעת כיצד להתמצא וליצור לעצמו דוח תזרים מזומנים, כך שיש לו בקרה בכל עת, או כמידת האפשר – על מצב הכסף הזמין בעסק שלו – כך שהוא יכול לדעת אם יש לו כסף זמין כדי לנצל הזדמנויות עסקיות.

אם לדוגמה יש פרויקט שיפוצים גדול שמערב את הגדלת מצבת העובדים בעסק – האם יש כסף להעסיק עוד עובדים? האם זה משתלם מבחינה כלכלית? האם מידת ההכנסה מהפרויקט מצדיקה את ההוצאות? אלו שאלות שאפשר להעביר כדרך דוח תזרים המזומנים, כדי לדעת כמה כסף זמין כדי לממן את הפרויקט, כמו גם להשוות את מידת ההוצאות הקיימות והעתידיות אל מידת ההכנסה הכספת מהפרויקט ולהניח כמו גם לשער את מידת הרווחים. על כן, מתרחש כאן שיפט בחשיבה – קבלן שיפוצים הופך למנהל עסק, בהיבט הפיננסי של הדבר. הוא מסתכל על הוצאות, הכנסות, הזדמנויות, אפשרויות – ורואה איך לקבל החלטות מושכלות, שלוקחות בחשבון את מה שקורה בעסק שלו מבחינה פיננסית, ברגע נתון, מתמונת מצב דינמית באופן יחסי (רק באופן יחסי). על כן, ניתן כך לנצל יותר הזדמנויות – כמו לדוגמא להיכנס לפרויקטים, ובו בזמן לדעת אם זה נכון לנצל את ההזדמנויות ולהגדיל את היקף ההוצאות כדי לנצל אותן. שיש בכך ערך רב – כי לפתע שעות העבודה הרבות והעסקים הפורחים והמלבלבים, יכולים להיות רווחיים אף יותר, מה שיכול לתרום בהמשך להתרחבות העסקית – ואילו הם יתרונות נהדרים כשזה נוגע לניהול עסקי, שאפשר לגשת אליהם בין היתר גם על ידי קבלת ייעוץ עסקי לקבלן שיפוצים.

 

במה יועץ עסקי לקבלן שיפוצים יכול לעזור?

חלק מהנקודות שיועץ עסקי יכול להאיר עליהן, באם יעבוד עם קבלן שיפוצים, הן תמחור השירותים, רווחיות השירותים, התקשורתיות עם ספקים, שיעור הגבייה, הצעות מחיר, גבייה פר שלב, מצבת העובדים, הגדלת המחזור, תוכניות עסקיות, שיווק דיגיטלי, שיתופי פעולה, ועוד, ועוד. למעשה, היועץ העסקי יכול לבחון איך מתפקד קבלן השיפוצים בכל אחד מהאספקטים האלה כמו גם באחרים ויידע להתאים לו תכנית ומתווה לשיפורים, שנועדו לשפר את התפקוד שלו בהתנהלות העסקית. לדוגמה, ייתכן שמתבקש לתמחר מחדש שירותים מסוימים – באם הם לא מכסים את העלויות, או באם ניתן לעשות זאת ואף רצוי – ובו בזמן לראות גידול ברווחים. ייתכן שהיועץ העסקי יציע אספקטים מסוימים של הרחבת פעילות, הכשרות מקצועיות לעובדים או גיוס עובדים שעברו הכשרות שכאלו, שינוי היקף שעות חודשיות לעובדים וכן הלאה דברים שיכולים לתרום לפיתוח העסקי של העסק – על פי אסטרטגיה עסקית מוסדרת, המותאמת אישית ליחידה העסקית של קבלן השיפוצים. ייתכן שזה לא הגיוני להעסיק עובדים תחת מצבת שעות מסוימת – שכן מידת העשייה, או העשייה שנעשית – אינה רלוונטית לפיתוח העסקי והיצרני של העסק – על כן מתבקש לשנות את מתכונת העבודה ולשחרר אותם מעבודה שאינה נדרשת, וכן הלאה אפשרויות.

Picture of אלעד הדר - מנכ"ל חברת Success
אלעד הדר - מנכ"ל חברת Success

אלעד הדר מנכ"ל חברת Success ייעוץ עסקי מתמחה בליווי וייעוץ עסקי ומחולקת למספר אגפים בתחומים שונים, להלן פירוט המחלקות השונות: ייעוץ עסקי, ייעוץ פיננסי, ייעוץ שיווקי וייעוץ ארגוני. לפרטים נוספים אתם מוזמנים לצור איתנו קשר.

הצטרפו עכשיו להצלחה

חברת Success ייעוץ עסקי המובילה בישראל והצוות המנצח שלנו דואגים למכירות, לשיווק, גיוס העובדים, הכשרה, פיננסים, ארגון, לידים וכל מה שצריך כדי להגדיל עסקים בצורה יוצאת דופן. 

די להיות היחיד שדואג לעסק שלך?

בחנו בחינם את העסק Online
באים לפה הרבה?
השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית ללא עלות