ייעוץ עסקי לחברת ניקיון

תוכן עניינים
cleaning-268107_640

אופטימיזציה להתנהלות הפיננסית והעסקית

בתחום האחזקה והניקיון – יש המון היצע, כמו גם המון ביקוש. בשוק יש מאות חברות, כל אחת בגודל שונה – ובממוצע מעסיקות ביניהן עשרות אלפי עובדים. הן מציעות שירותיהם למגזר הפרטי ולעסקי – ועל כן המון פעילות עסקית שמתרחשת בתחום זה. חלק מהמשימות של בעלי חברות ניקיון הן אלו הקשורות להתנהלות מול עובדים, להתנהלות מול תחום השיווק והפרסום, לניהול מנשא ומתן מול ועם לקוחות חדשים (ואולי גם ישנים), מול תחום איכות השירות, תנאי העובדים, תחום הביטוחים והאישורים, תחום הספקים וחומרי הגלם כמו גם ציוד הניקיון שהם מספקים – וכן הלאה. בעיקרון, יש הרבה דברים שצריך לסמן עליהם ווי כדי לראות פעילות עסקית רחבה וענפה בתחום הזה – שזה נפלא, כי מי שיודע לעשות אותה טוב, עושה אותה טוב ומוערך על כך. לפחות בינו לבין עצמו.

ייעוץ עסקי לחברות ניקיון לא בהכרח יכול ללמד אותן איך לבצע תהליכים אלו בצורה יותר טובה. גם אם יועץ עסקי הגיע מתחום חברות הניקיון – הוא לא בהכרח בעמדה להגיד לחברת הניקיון איך להתנהל מול עובדיה, מול לקוחותיה, מול תחום האישים והביטוחים – אם כי זה בהחלט אפשרי, במידה והוא מיודע. לדעתנו, יעוץ עסקי לחברות ניקיון עושה רק דבר אחד – עוזר להן לייעל תהליכים מקצועיים ועסקיים, כדי להתרחב עסקית באופן שמניב להן יותר רווחים. מה זה אומר? שאם יש כל מיני מחלקות שאחראיות על כל מיני תחומים – אפשר לבדוק בהן את מצבת העובדים. האם יש מספיק עובדים? האם יש כפל תקנים שלא לצורך, האם יש עובדים שיכולים לעבוד יותר או פחות? האם יש דרך מסוימת לתמחר את השירותים כך שיותר מההוצאות מכוסות פר עסקה עם לקוח, כמו גם ניתן לגלגל יותר רווחים עבור בית העסק? האם ניתן לבוא במגע מול ספקים ישנים ואף חדשים בהסדרים חדשים שיאפשרו רכישה של חומרי גלם ומוצרי ניקיון בעלות אופטימלית?

חלק מהאתגרים שחברות ניקיון מתמודדות עימם – הוא נושא הגבייה. בתחום זה חברות ניקיון יכולות לקבל תשלום מלקוחותיהם במסגרת של שוטף +30 ו/או +60, כך שהכסף יכול להיכנס לאחר תקופת זמן מה. וזה בסדר, אם זה חלק מההסדר המקצועי. האתגר במקרה זה, הוא שיש תקופת זמן בה לא נכנס כסף לחברה במידה שהוסכמה מראש שתיכנס – ועל החברה להפריש כספים בדמות משכורות ועלויות תפעוליות אחרות. על כן, איך נכון להתנהל במצב כזה? האם יש סיבה לקחת הלוואה? האם יש אפשרות ועדיפות לשנות את מבנה הגבייה? האם יש דרך לייעל את נושא המשכורות? מה ניתן לעשות כדי לאזן את ההתנהלות הפיננסית של חברת הניקיון? אלו הן שאלות שיועץ עסקי לחבורת ניקיון שמח בחלקו לספק עליהן מענה, זה הלחם והחמאה של עבודתו, יש שיגידו. 

התרחבות כלכלית ועסקית

נוסף על כך – חברות ניקיון מתבקשות לדעת כיצד למתג את עצמן. האם הן מעניקות שירות טוב ואיכותי, או דווקא נודעות בזכות העלויות הנמוכות שלהן? האם הן מדגישות הן איכויות העובדים שלהן, או מתמקדות באיזשהו מסר מיתוגי שמייצג אותן? הדבר מאוד יכול להשפיע על הדרך בה החברה נתפשת ועל פי כן על הצורה בה החברה מקבלת עסקאות, כמו גם תמחור חבילות הניקיון שלה. אלו הן שאלות מצוינות, והן בהחלט יכולות לעורר הרבה דיונים ומחשבות. באופן עקרוני, המטרה של ייעוץ עסקי לחברות ניקיון – זה לבדוק כיצד לייצב את ההתנהלות הכלכלית של החברה, כך שהיא תוכל לאפשר לעצמה להציע את השירותים שהיא באמת רוצה להציע, לרכוש את כל המכשור החדיש שהיא באמת רוצה לרכוש, להעסיק את כל העובדים ולקחת את כל הפרויקטים שהיא באמת רוצה לקחת ולהתנהל נכון מבחינה כלכלית בתוך כל זה, בתוך הררי ההחלטות – כמו גם לקבל את הבחירות בצורה מושכלת ואינטליגנטית. זה למעשה מה שייעוץ עסקי לחברות ניקיון יכול להניב. הן מהפן המיתוג, והן מהפן האסטרטגי כמו גם המכירתי והשיווקי – יש התייעלות ואופטימיזציה שניתן ליישם, כך לחוות צמיחה וגדילה ביותר ויותר אזורים של החברה, אלו הם מסוג הדברים שניתן להתחיל וליישם כדי לראות שיפור במדדי הרווחים בחברה, כך שתזרים המזומנים נהיה רב ושופע יותר ומאפשר יותר חופש בהתנהלות העסקית. על כן, שיפור במיתוג, בשיווק, במכירה, ביעילות התפעול השוטף וכן הלאה – הוא שיפור בהתנהלות העסקית וביכולת ליהנות מהכנסות החברה.

Picture of אלעד הדר - מנכ"ל חברת Success
אלעד הדר - מנכ"ל חברת Success

אלעד הדר מנכ"ל חברת Success ייעוץ עסקי מתמחה בליווי וייעוץ עסקי ומחולקת למספר אגפים בתחומים שונים, להלן פירוט המחלקות השונות: ייעוץ עסקי, ייעוץ פיננסי, ייעוץ שיווקי וייעוץ ארגוני. לפרטים נוספים אתם מוזמנים לצור איתנו קשר.

הצטרפו עכשיו להצלחה

חברת Success ייעוץ עסקי המובילה בישראל והצוות המנצח שלנו דואגים למכירות, לשיווק, גיוס העובדים, הכשרה, פיננסים, ארגון, לידים וכל מה שצריך כדי להגדיל עסקים בצורה יוצאת דופן. 

די להיות היחיד שדואג לעסק שלך?

בחנו בחינם את העסק Online
באים לפה הרבה?
השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית ללא עלות