הלוואה בערבות המדינה

הלוואה בערבות המדינה מהווה פתרון מעולה, אשר נועד לעסקים קטנים ובינוניים

המנעד הרב של הבנקים אינו נחפז, בלשון המועטה, להלוות לעסקים הללו כסף בשל הסיכון אשר גלום בעסקים חדשים או לחלופין בעסקים בעלי קשיים של תזרים מזומנים. במצבים כאלו, הבנקים אינם ממהרים להעניק כל הלוואה, ובמידה והם יאפשרו לכם לקבל הלוואה, הם יבקשו מכם הצגה של ביטחונות או שיעלו את הריבית מאוד, באופן כזה שאין היא תהיה כדאית עבורכם. 

קרן הלוואות בערבות המדינה הינה בעצם קרן של מיליארדרים, אשר הם בחסות של משרד הכלכלה והאוצר. הקרן הזאת מספקת ביטחונות לעסקים קטנים ובינוניים, בשביל הלוואות  באחד מן הבנקים הללו – אוצר החייל, לאומי, דיסקונט, מזרחי, או מרכנתיל דיסקונט.

איזה מסלולים קיימים בתהליך של הלוואה בערבות המדינה?

  • המסלול של השקעות עבור תעשייה – גובה ההלוואה של הלוואה בערבות המדינה הינו עד תשעים אחוז מגובה ההשקעה או עד חמישה עשר אחוז מן המחזור של החברה, צריך להשיג עד שלושים אחוז בטחונות להלוואה או לשעבד את הנכס שלכם.
  • מסלול של חברה חדשה – המסלול הזה מיועד למי שנמצא בשלבי ההקמה של חברה חדשה או למי שמתעתד לפתוח חברה. עליכם נדרש לגייס עשרה אחוז של הון עצמי עבור אישור ההלוואה.
  • המסלול של הון חוזר לבעלי חברות שסובלים מן קשיים בתזרים מזומנים – חברות שסובלות מקשיים של תזרים מזומנים עשויות לקבל הלוואה בערבות המדינה, בתנאי שהן מראות היתכנות של החזר הכסף ומראות כי הקושי התזרימי הינו אך ורק זמני או שהן נמצאות בליווי עסקי מהותי.
  • המסלול המהיר להלוואות – מסלול הלוואות זה מתאים לחברות אשר המחזור שלהן עד שלושה מיליון ₪ , וההלוואה מוענקת עד סכום של מאה אלף ₪ .
  • מסלול לשיפור העסק: מסלול לקידום החברה – חברות מכניסות, אשר מעוניינות לשדרג את עצמן, להגדיל ציוד, כוח אדם, לעבור מקום, להתרחב וכיוצא בזאת, הינן זכאיות למסלול הזה. במסלול הנ"ל ההשתתפות העצמית גבוהה יותר, בשיעור של כעשרים וחמישה אחוז. 

מה הן המעלות של הלוואה בערבות המדינה?

המעלה המובילה של הלוואה בערבות המדינה באה לידי ביטוי בריבית מועטה באופן יחסי. בין שאר המעלות שלה ניתן לציין כי עוד החזר הלוואה זו אפשרי לביצוע תוך חמש שנים, אישור זכאות של המדינה, אפשרות להלוואות גרייס המאפשרת להחזיר הלוואה במועד מאוחר יותר, ביטחונות נמוכים מצד החברה ואף אין מקשה על נטילת הלוואות בכל זמן נתון. במידה והנכם צריכים יעוץ עסקי בנושא זה, פנו לאלתר לאלעד אדר, אשר מכהן בתפקיד המנכ"ל של חברת הייעוץ העסקית המובילה בתחומה בארץ.

מה צריך כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה?

עליכם לדעת, כי מדינת ישראל ערבה רק לשבעים אחוז מסכום ההלוואה. עליכם לספק עשרים וחמישה אחוז מן הביטחונות שלכם, השיעור הנותר בלי ביטחונות. במסלול של הקמת חברה, הביטחון מצדכם הינו רק עשרה אחוז. הכנת תכנית עסקית –עליכם לבנות תכנית עסקית, בת חמישה עד עשרה עמודים, אשר תכלול את ההיסטוריה הכלכלית שלכם. 

הצטרפו עכשיו להצלחה

חברת Success ייעוץ עסקי המובילה בישראל והצוות המנצח שלנו דואגים למכירות, לשיווק, גיוס העובדים, הכשרה, פיננסים, ארגון, לידים וכל מה שצריך כדי להגדיל עסקים בצורה יוצאת דופן. 

די להיות היחיד שדואג לעסק שלך?

בחנו בחינם את העסק Online
באים לפה הרבה?
השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית ללא עלות