תשארו קטנים

תשארו קטנים.
זה מה שכולם מנסים ללמד אתכם כל הזמן.. כל היום אני רואה מסרים של החלטות של הצטמצמות ולא החלטות של התרחבות. "תעבדו רק שעתיים ביום", זו החלטה של הצטמצמות או של התרחבות? "תורידו את ההוצאות שלכם", זו החלטה של הצטמצמות או של התרחבות?      "אני לא רוצה עובדים, אין לי יכולת להתחייב אליהם" זו החלטה של הצטמצמות או של התרחבות? "אני אוציא כסף על שיווק כשיהיה לי" זו החלטה של הצטמצמות או של התרחבות?
אין אף אדם, בהיסטוריה של העולם האנושי, שהצליח בגדול כשהוא קיבל החלטות של הצטמצמות  תראו לי בן אדם אחד שהצליח כשהוא לבדו, תראו לי בן אדם אחד שלא היה צריך לקחת את הסיכון, תראו לי בן אדם אחד שעבד רק שעתיים ביום! החלומות שמנסים למכור לנו אמנם הם משכרים, כיף לחשוב על עולם כזה, של חופש מוחלט, אבל האמת היא שכדי להגיע לחופש מוחלט אתם חייבים להתרחב! אתם חייבים לעבוד קשה! אתם חייבים עובדים שידחפו ביחד אתכם כראש חץ לעבר מטרה אחת ואתם חייבים לקחת סיכון! כל דבר מעורר השראה שראיתם או קראתם עליו, מישהו לקח שם סיכון!
עוד מהילדות "תכנתו" אותנו ככה… "תגמור הכל מהצלחת!", "תכבה את האור!", "תכבה את הדוד!", "אנחנו לא רוטשילד!", "תהיה בשקט! כולם מסתכלים !" כל הדברים האלה שההורים אמרו לנו, אלו אמירות של הצטמצמות או של התרחבות?
עוד משהו לחשוב עליו,
בוא נגיד שהחלטתם לחסוך בהוצאות העסקיות או האישיות שלכם.. אמרתם יאללה אני אבטל את המי עדן בר, או לא אזמין לעצמי תמי4, אני אביא שישיות של מים ואחסוך ככה 100 שקל בחודש! במקום יס או הוט נזמין פרטנר ונחסוך עוד 200 שקל בחודש! אתם לא מאמינים גם את האינטרנט הצלחתי להוזיל בעוד 50 שקל בחודש! ובמקום לנסוע ברכב קניתי אופניים חשמליות ונוסע באוטובוס או רכבת לעבודה או ללקוחות ואני חוסך עוד 1000 שקל בחודש! התכלבתם שחבל על הזמן, חסכתם עוד 2000₪ בחודש… הרבה אבל הרבה יותר קל לעשות 2000₪ מאשר לחסוך  2000₪! אתם חייבים לשנות חשיבה חברים! מי שחושב שהוא יכול להיות במחשבות של הצטמצמות או לקבל החלטות מצמצמות ועדיין להצליח בגדול כנראה לא עשה את אחד משני הדברים האלה :
1. לא עשה את החישוב. לא חישב מה באמת הוא צריך לייצר כדי להגיע ליעדים ולשאיפות שלו ומה באמת נדרש, כי אז הוא היה מבין שלבד זה בלתי אפשרי
2. לא שיבץ את כל התפקידים והמשימות שלו ביומן ואז הוא היה רואה שהוא חי בסרט שהוא יכול לבד ורוב הזמן הוא עושה עבודות של 30₪ לשעה..

חברים, אם החלטתם, אבל באמת החלטתם שאתם רוצים להצליח, אתם חייבים לזרוק את קונספט ההצטמצמות לפח, אתם חייבים לסגור את האוזניים ולא להקשיב לכל מי שאומר לכם "אתם עובדים קשה מדי", "אתם חייבים לנוח", "למה אתם צריכים את כל העובדים האלה?", "למה לפרנס את מס הכנסה" וכו'..

אם באמת החלטתם, אז תתחילו להתרחב ואל תחפשו איך להצטמצם.
אף אחד לא באמת נולד ואומר לעצמו החלום שלי הוא להיות קטן, להישאר קטן ולמות קטן.
ואיך חבר שלי ביל גייטס אומר? "אם נולדת עני זו לא בעיה שלך, אבל אם נשארת עני? אבוי לך!"

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
הצטרפו עכשיו להצלחה

חברת Success ייעוץ עסקי המובילה בישראל והצוות המנצח שלנו דואגים למכירות, לשיווק, גיוס העובדים, הכשרה, פיננסים, ארגון, לידים וכל מה שצריך כדי להגדיל עסקים בצורה יוצאת דופן. 

די להיות היחיד שדואג לעסק שלך?

בחנו בחינם את העסק Online

באותו העניין

באים לפה הרבה?
השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית ללא עלות